Club de Vela Blanes 13 i 14 de gener de 2006

El Vila de Blanes de la classe optimist ha arribat aquest passat cap de setmana, puntual com en els darrers 33 anys.
Com es habitual en aquest trofeu, (la primera regata de l'any) s'han pogut veure les veles i la nova indumentària que els
reis mags varen deixar dins les botes dels joves regatistes tot just la setmana passada i degustar el tradicional esmorzar ofert per
pastisseries Gutierrez.
S'ha pogut gaudir de dos dies magnífics de sol i vent amb condicions immillorables, així el dissabte s'han corregut tres
proves amb un vent entre garbí i ponent i el diumenge s'ha completat el programa amb tres proves més amb mestral (per
nosaltres el terral).
Participació de les flotes més importants de Girona, amb representació dels clubs de Fluvia La Gola, L'Escala, Palamós,
Sant Feliu de Guixols i Blanes. Amb domini aclaparador de Ramon Figueras del C.V. Palamós amb 5 primers, Així, el medaller
d'aquesta edició ha quedat de la següent manera.
Categoria A: 1er Marc Sala (Sant Feliu), 2on Júlia Subirà (Blanes), 3er Miquel Hueto (Blanes).
Categoria B: 1er Ramon Figueras (Palamos), 2on Pau Fernandez (Sant Feliu), 3er Lucia Brugman (Blanes).
Categoria C: 1er Carlos Ordoñez (Blanes), 2on Miquel Sarquella (Fluvià), 3er Pol Muñoz (L'Escala).

CLASSE OPTIMIST , 17 PARTICIPANTS (23 inscrits)
1 ESP-1170 B RAMÓN FIGUERAS C.V.PALAMÓS 5 1 3 1 1 1 1
2 ESP-1295 A MARC SALA C.N.ST.FELIU 11 2 1 5 3 3 2
3 ESP-1383 A JULIA SUBIRÀ C.V.BLANES 19 3 4 3 6 ocs 3
4 ESP-1304 B PAU FERNÁNDEZ C.N.ST.FELIU 25 4 9 2 2 13 8
5 ESP-1149 B LUCIA BRUGMAN C.V.BLANES 29 7 6 6 4 12 6
6 ESP-8 C CARLOS ORDÓÑEZ C.V.BLANES 31 12 2 12 11 2 4
7 ESP-1211 C MIQUEL SARQUELLA C.V.FLUVIÀ LA GOLA 33 8 12 4 10 4 7
8 ESP-538 A MIQUEL HUETO C.V.BLANES 36 13 5 7 5 8 11
9 ESP-1190 B FRANCESC SASTRE C.V.FLUVIÀ LA GOLA 44 9 11 8 9 9 9
10 ESP-316 A MARIAN CODERCH C.V.FLUVIÀ LA GOLA 46 6 10 13 12 6 12
11 ESP-1296 B AINARA GARCIA-AYARZA C.N.ST.FELIU 46 5 7 11 13 14 10
12 ESP-717 A ADRIÀ SASTRE C.N.L'ESCALA 50 10 8 10 8 10 14
13 ESP-1189 A ANNA SASTRE C.V.FLUVIÀ LA GOLA 56 11 13 9 16 7 16
14 ESP-1290 A POL MEDIÑA C.N.ST.FELIU 65 dnc dnc dnc 7 5 5
15 ESP-11 C POL MUÑOZ C.N.L'ESCALA 74 14 14 14 17 15 17
16 ESP-27 C CLARA MEDIÑA C.N.ST.FELIU 88 dnc dnc dnc 14 11 15
17 ESP-1311 A ANIOL VILAS C.N.ST.FELIU 100 dnc dnc dnc 15 ocs 13