Es duplica quasi el nombre d’alumnes de l’estiui 2016 i l’oferta de vela, amb activitat de caiac, paddle surf i pesca responsable amb tallers per la tarda, porta a grups de 50 nens i nenes cada setmana a les nostres instal·lacions.

Club Vela Blanes, juliol i agost 2017.- El Club de Vela Blanes s’està “malacostumant” any rere any a augmentar el nombre de nens i nenes que durant l’estiu gaudeixen dels casals setmanals de vela en els seus diferents formats: de 10 a 14 hores i de 10 a 17 hores (dinar i tallers inclosos). Les classes de vela i activitats amb caiac i paddle surf, a més dels tallers de nusos i pesca, estan fent enguany que quasi dos centenars d’alumnes hagin passat per la nostra escola de vela, una vegada finalitzin la primera setmana de setembre les activitats estiuenques al nostre club. Monitors joves amb titulació i en pràctiques amb un tracte exquisit amb els més petits (enguany nens de 5 anys estan navegant a la nostra escola) han aconseguit setmanes de fins a 50 alumnes repartits en grups per edats i nivells.  S’ha aconseguit així quasi duplicar els alumnes respecte a l’estiu passat. Un alumnat que a més allarga mes d’una setmana el cursos. I que enguany ha compartit experiència amb el Mundial de vela, del que els mes petits també han gaudit.